Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Lidköping P2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Lidköping P2013.
P2013
Följ oss för uppdateringar
Då är det dags för lite jul- och nyårsledighet för både spelare och ledare.
Vi kommer starta träningarna igen samma vecka som skolan börjar, det innebär att den första träningen efter årsskiftet går av stapeln den 10 januari. Träningarna kommer genomföras samma tid och i samma hall.
Det har varit en fantastiskt rolig säsong hittills med många både tränings- och matchsugna killar. Både matcher och träningar har fungerat bra. Som flera av er har noterat så har förbundet lagt matcher på hemmaplan eller bortaplan mot samma lag under hela säsongen, vi har försökt få klarhet i varför det har blivit så men har tyvärr inte lyckats få några svar. Vi försöker nu lösa så att vi inte ska behöva åka till Halna en tredje gång, utan istället byta matchdagar mellan lagen. Det kan också vara så att vi kommer behöva byta någon matchdag mellan lagen. Finns möjligheten så kommer vi också att lägga in ytterligare något enstaka träningstillfälle. Vi återkommer med mer info om detta så fort vi vet mer.
Vi vill passa på att tacka alla er föräldrar som hjälper till och skjutsar till matcher samt bygger sarg vid träningar och matcher, utan er hjälp hade vi inte lyckats genomföra varken matcher eller träningar!
God Jul och Gott nytt år!
/Ledarna
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera