Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Säter P15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Säter P15.
P15
Följ oss för uppdateringar
Nu när höstmörkret börjar infalla är det dags att krypa in i sporthallen och spela innebandy igen. Denna säsong kommer jag Martin Eriksson att ha huvudansvaret för laget. Pernilla Hedlund är med som tränare. Dock kommer vi behöva hjälp under säsongen om det kommer många barn och även då både jag och Pernilla jobbar. Det kommer även vara med ungdomar från äldre lag som kommer hjälpa till och vara förebilder. Caroline Stierne kommer att ansvara för det administrativa och en del runt laget.
Träning kommer ske fredagar 16,30-17,45 i Skäve arena med start den 23 september. Denna säsong kommer vi även spela matcher och sammandrag. Mer om detta tar vi på ett föräldramöte i oktober.
Så fram med klubba, inneskor och glasögon så ses vi i Skäve!!
Vill även påminna om att den 20/9 mellan 17-19 så kan ni besöka skönvikshallen och handla profilkläder, inneskor, klubbor och allt som behövs därtill.
| IBF Hedemora (hemma) | 17 jan, 12:00 |
| IBF Falun UoB Rosa (borta) | 1 feb, 16:30 |
| Sundborns GOIF 2016 (hemma) | 15 feb, 15:15 |
| Samuelsdals IF (borta) | 22 feb, 13:45 |
| KFUM Falun (hemma) | 7 mar, 17:00 |
| 28 dec | Nyårsbingo |
| 22 nov | Bingolottos julkalender 2025 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera