Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Örebro Ungdom Förberedande HJ
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Örebro Ungdom Förberedande HJ.
Förberedande HJ
Följ oss för uppdateringar
Hej på er
Nu har jag uppdaterat schemat under dokument , ni som är berörda vet om detta.
jag har nu skickat en kalllelse till er föräldrar med tid och info ang fredag, Vi ses i hallen i mellringe kl 19.00- Vi har till 21.00 på oss. alla tar med priserna då och det går bra att lämna fikabröd, äpplen då eller lämna på lördag morgon.
Där hjälps vi åt att:
-Bygga sargen och sopa av golvet ( innan)
-Sätta upp flaggor mm
-Sätta upp lappar, lotteri, tävling o kiosk.
-Kolla över läktaren och ev förlänga den.
-Kolla över matsalen och gör iordning
-Ställ iordning entrèn
-Plocka in allt i kiosken och sortera upp allt.
_ kolla över så vi har allt till grillningen
-Gå igenom vinsterna till lotteri och gör en plan för vinsterna
-Kolla igenom omklädningsrum
- Koppla in sekretariatet och ljudsystemet och kolla hur det funkar
-Gå igenom cuponline och klockan med seket
Tror vi har med det mesta i listan ovan, vi tar det därifrån på plats. Vi börjar med att bära in allt från bilarna så soretarar vi upp allt sen.
Kolla så vi har allt eller om något saknas inför lördagen.
Ang kläderna så bör de vita stället och några röda tröjor komma nu torsd/fredag och tryckas fredag, så det är på håret men dom ska kämpa för att vi får dessa. Dom långärmade hade utgått i storlek S vilket många har så det ska dom ta fram en liknande annan tröja till alla så dessa får vi tyvärr vänta på och träningströjorna tar vi ev nästa vecka, prio är dom vita och nya röda till er som behöver. Men till serien drar igång har vi dom nya långärmade lagtröjorna :)
Här är länken till cuponline där vi lagt ut lagen till helgen och alla matcher, här kmmer ni kunna se resultaten o följa helgens cup.
Cuponline hittar ni här,
Då vi är kort om spelare så önskar vi få veta om spelarna är sjuka i god tid om ni tror redan nu att det inte går att spela i helgen så får vi kasta om lite i lagen.
Vi ses på Fredag och vilken fantastiskt rolig helg vi har framför oss.
Träning | 23 okt, 19:15 |
Träning | 24 okt, 16:30 |
Sargvakt på A-lagets matcher | 25 okt, 16:30 |
Askersunds IBK P12/13 (borta) | 26 okt, 13:45 |
Träning | 29 okt, 19:15 |
jag glömde skriva med till spelarna att lunch ingår lördag och söndag det bjuder vi på till spelarna och även lite bananer. Meny köttbullar o mos samt korvstroganof med ris
RapporteraRapportera
Hur vet man om ens barn spelar i lag Röd eller vit i helgen?
RapporteraRapportera
Det står på cuponline under lag så ligger alla spelares lag med, om du trycker där får du upp spelarna,han spelar i vit om jag minns rätt
RapporteraRapportera
Hej, jag var tvungen att åka, vilken tid är det samling för spelare?
RapporteraRapportera