Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Örebro Ungdom F2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Örebro Ungdom F2014.
F2014
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Vi i laget ska sälja restaurangchansen. Vi ska sälja minst tre stycken per spelare. Intäkterna går till föreningen och används till serieavgifter, hallhyra, domare, kläder. Säljer vi fler än tre per person så går pengarna till lagkassan.
Nytt för i år är att den bara finns som app. Den kostar 300 kronor och vinsten är 150 kronor per såld app. Den går att använda i fler städer och gäller ett år från det man laddar ner den.
Försök att sälj fler än tre då vi tjänar 150kr/per häfte till laget. Vi behöver få in pengar till lagkassan så kanske vi kan anmäla oss till någon cup i närheten.
Meddela mig (Lottie 0730-884422) senast tisdag om ni kan sälja fler än tre stycken. Om jag inte hör något beställer jag tre per person.
//Lottie
| Träning | 26 maj, 18:00 |
| Träning | 27 maj, 18:00 |
| Träning | 28 maj, 18:00 |
| Träning | 2 jun, 18:00 |
| Match barn vs föräldrar | 2 jun, 18:00 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera