Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Örebro Ungdom IBF Örebro DJ
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Örebro Ungdom IBF Örebro DJ.
IBF Örebro DJ
Följ oss för uppdateringar
Jag har nu fått information om vad som gäller för bingolotter för uppesittarkvällen och kalendrar. Det är enkellotter och kalendrar för 100:-/st som klubben har att sälja. Från klubben är kravet att sälja minst 5 st (fördelning mellan lotter och kalendrar avgör man själv). Säljer vi fler än 5 lotter/kalendrar per spelare så går visten för dessa till lagkassan (38kr/lott och 50kr/ kalender). Jag vill gärna att ni meddelar mig på 076-329 38 63 hur många lotter/kalendrar ni önskar. Jag har frågat om sista försäljningsdagen för lotter respektive kalendrar och återkommer så fort jag får svar.
Har ni frågor så hör av er
Hälsningar
Emil Berntsson
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Jag vill att ni redovisar antalet sålda bingolotter och kalendrar senast den 27/11 så kan jag dela ut på träningarna den 27/11 & 29/11. Skulle ni få in en kompletterande beställning efter det så försöker vi lösa det.
RapporteraHälsningar Emil
Rapportera
Är det till dig Emil vi ska Swisha för bingolotterna?
RapporteraRapportera
När är sista dagen för betalning?
RapporteraRapportera
Det är till mig ni swishar på 076-329 38 63 och jag vill gärna ha betalningen senast den 10/12
RapporteraRapportera
Hej! Nu har vi slut på lotter och har sålt 221 bingolotter och 27 kalendrar vilket resulterar i en vinst till laget på 6328kr, bra jobbat! Jag kommer svänga förbi lottansvarig imorgon innan träningen för en sista komplettering så om ni vill ha fler lotter så hör av er snarast, sen stänger vi butiken.
RapporteraHälsningar
Kassörn
Rapportera