Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bölebyn SK P-04
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bölebyn SK P-04.
P-04
Följ oss för uppdateringar
Här kommer lite information om den närmaste tiden.
Träningsmatcher
Nu på måndag 1/5 är det träning 12.30-14.30 på Björklunda. Vi kommer att köra interna träningsmatcher. Kläder efter väder.
Domarutbildning
På onsdag 3/5 kör vi ingen vanlig träning utan en obligatorisk domarutbildning för alla killar. Syftet med utbildningen är att alla ska få en förståelse för domarens uppgift, hur det är att döma samt agerande mot domaren. Vi kör 18.00-20.30 och träffas bakom sporthallen i Sjulnäs. Medtag utomhuskläder samt visselpipa om ni har.
Träningar
Från och med nu till veckan skippar vi träningarna i fotbollshallen och kör ute på Björklundas konstgräs. Eftersom denna vecka ser lite speciell ut så börjar detta schema i praktiken på söndag 7/5. De tider vi har är måndagar 17-18, onsdagar 18.15-19.30 samt söndagar 16.45-17.45. Dessa tider kör vi tills vi kan komma ut på riktigt gräs.
Matchkläder
Matcher kommer att spelas i både orange och blått matchställ. Därför kommer vi även att få shorts och t-shirt i Öjebyns färger. Vi måste dock själva köpa blå sockar på Intersport (ÖIF:s spelare måste köpa svarta shorts och svarta sockar). Vid match är det orange tröja, svarta shorts och svarta sockar eller blå tröja, blå short och blå sockar som gäller. Vad som ska tas till respektive match får ni reda på i samband med anmälan till Bokat.se och färgerna MÅSTE respekteras. Ni som har för små storlekar på era befintliga oranga matchställ måste ta med dessa snarast på träning!
Seriespel
Seriespelet drar egentligen igång till veckan, men på grund av planbrist (och snö) så kommer seriestarten att skjutas framåt. Magnus (IBFF) och Susanne (ÖIF) jobbar med att samordna matcherna och info kommer så snart vi vet. Då kommer även gruppindelningen för de spelgrupper vi ska gå runt på. Tanken är två träningar och en match per vecka.
Medlemsavgifter samt träningsavgift
Info om detta kommer väldigt snart.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera