Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Infjärdens SK F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Infjärdens SK F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Nu är sommaren äntligen här och tjejerna är igång med träning på gräsplanerna. Vi ses i Lillpite som planerat för träning imorgon onsdag.
Första matchen spelas borta mot PIF på söndag 6/6. Till den matchen är tanken att alla spelare får vara med. Alla tjejer var taggade på match när det kom upp på senaste träningen. Information om matchen finns i kalendern men för säkerhets skull kommer den här också så ingen missar något. Vi samlas 13.30 på Nordlunda och matchen börjar 14.00. I år spelas matcherna i 3x15 minuter under seriespelet.
Vi har delat in barnen i 4 grupper med 4-5 barn i varje grupp. Från och med match 2 kommer endast halva laget, dvs 2 grupper att spela per match. Detta för att tjejerna ska få så mycket speltid som möjligt när det väl är deras tur att spela match och för att alla ska få spela både hemma- och bortamatcher. Alla kommer hinna spela med alla innan säsongen är slut. Under dokument i menyn hittar ni gruppindelningen och kan se vilka matcher ert barn ska spela.
Och sist men inte minst. Är det någon förälder som är sugen på att vara domare på någon av våra hemmamatcher så får ni gärna säga till mig eller någon av tränarna. Känner ni någon ungdom som vill vara domare och tjäna en slant så meddela gärna det också. 100 kr per match är vad domararvodet är bestämt till för en seriematch på 5-manna 2021.
Vi ses i Lillpite imorgon för genrep inför första seriematchen!
Inga kommande aktiviteter
Mira kommer inte ikväll. Tror hon deltar på söndag dock, men inte helt säker.
RapporteraRapportera
Elsa kommer inte i kväll
RapporteraRapportera
Emilia kommer inte på match på söndag
RapporteraRapportera