Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Husar P-08/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Husar P-08/09.
P-08/09
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Här kommer en liten sammanfattning av dagens match.
Första perioden inleder vi lite trevande och killarna är inte riktigt med från start. Vi hamnar fel i de nya positionerna och Vetlanda leder med 3-1 efter första perioden. I periodpausen pratar vi mycket om att vara närvarande och att våga gå in i situationer och ta bollen samt att hamna på rätt positioner.
Andra perioden spelar vi upp oss och hamnar mer rätt i planen. 4-4 efter två perioder.
I sista perioden är det länge jämt men Vetlanda gör två snabba mål och lyckas vinna matchen med 7-5. Killarna kämpade bra hela matchen men får inte riktigt till det hela vägen. Nya tag till nästa match!
Matchens mvp tilldelades Theo Blom som var stabil i målet och peppade jättebra på bänken.
| Träning | 5 jan, 11:00 |
| Träning | 7 jan, 18:45 |
| Aneby SK P09-10 (hemma) | 10 jan, 14:00 |
| Träning | 12 jan, 19:30 |
| Träning | 14 jan, 18:45 |
| 11 nov | Husarcupen 2026 INSTÄLLD |
Japp jättebra spelat allihop, kul att se utvecklingen från förra säsongen.
RapporteraJag och en hel del andra föräldrar önskar att det blir något slags körschema framöver. Detta för att kunna planera sitt vardagspussel.
Skulle detta gå och samordna på nåt sätt tror ni?
Tack för idag bra jobbat alla
Rapportera