Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hultsberg IBF P-09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hultsberg IBF P-09.
P-09
Följ oss för uppdateringar
Idag genomfördes sista träningen innan sommaruppehållet. Riktigt bra fart och bra kvalitet på spelet. Även fysen på nästan 30 min. avhandlades på ett seriöst sätt.
Idag var Marcus Skager med och visade hur mycket den individuella tekniken betyder när man spelar innebandy. Det framgick med all önskvärd tydlighet.
Nu tar vi ett break fram till i början av augusti då tanken är att vi ska börja träna igen. Fram tills dess har vi uppmanat grabbarna att köra 10 min om dan med boll och klubba. Det gör underverk.
Snart kommer vi komma ut med en bindande förfrågan angående cupen i Linköping. Så håll lite utkik på laget.se.
Ha en bra sommar!
Inga kommande aktiviteter
|
|
Bingolott |
| 24 dec | Hälsning |
| 23 dec | Hultsberg IBF - Karlstad IBF Ungdom, Herrar div 2 |
| 18 dec | Grums IBK - Hultsberg IBF, Herrar div 2 |
| 12 dec | Helgens senior matcher |
Tack för engangemang med gäst och extraträningar! Go sommar på Er Björn (Al) ”Bundy” & co. 😅👍👑
RapporteraRapportera
Ha! Detsamma!
RapporteraRapportera
Hysteriskt roligt Kristin att du kallar min man för Al Bundy🙌
RapporteraRapportera
Härligt att någon uppskattar en ordvits😂👍
RapporteraRapportera
Tack alla ledare för ett bra jobb!
RapporteraRapportera