Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hultsberg IBF P-06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hultsberg IBF P-06.
P-06
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu har det blivit dags för betalning av de båda cuperna som går av stapeln under början av september I Örebro och Linköping.
I våras genomfördes en försäljning som var frivillig och de pengar som respektive spelare tjänade skulle de kunna använda för att betala cupavgiften till Warbergsspelen. Som ni alla känner till blev den cupen inställd och vi har därför beslutat att intjänad provision skall användas för cuperna i Örebro och Linköping. Av den anledningen är det olika belopp som skall betalas för respektive spelare.
Under Mer / Dokument hittar ni ett dokument som heter ”Cupavgifter Örebro och Linköping”.
I kolumnen ”Att betala” framgår vad var och en skall betala in på lagets konto.
Inbetalning sker på följande konto i Länsförsäkringar Bank, kontonummer: 9023 83 996 82. OBS, glöm inte att märka inbetalningen med namn.
För spelare som fortsatt har kvar en del av provisionen efter inbetalning av cupavgiften, så kommer den att dras av vid kommande inbetalning för medlemsavift / träningsavgift / licenser.
Har ni några frågor om betalningen kan ni kontakta någon av oss ledare.
/Ledarna
Hej, vi fick tillbaka hela den summa som vi hade betalat in till Warbergsspelen. Både anmälningsavgiften för laget och deltagarkorten för spelarna.
RapporteraRapportera