Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hovsta IF FB P-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hovsta IF FB P-15.
FB P-15
Följ oss för uppdateringar
I sommar spelar det svenska landslaget fotbolls-VM i USA/Kanada/Mexiko. Hovsta IF P15 inbjuder nära och kära att delta i ett VM-tips där man kan vinna fina priser och överskottet går till lagkassan - Win-Win!
Vi delar ut 10 tipslappar per spelare på kommande träningar. Behöver ni fler är det bara att säga till, alternativt ladda ner tipset här:
VM-tipset 2026 - PDF
VM-tipset 2026 - DOCX
Sista inlämningsdag och betalningsdag är måndagen den 8 juni!
* Fyll i tipset
* Skicka en bild på ditt tips till HovstaIFp15@gmail.com
* Swisha 50 kr till 123 347 42 28 - Hovsta IF P15
Om flera rader har samma antal rätt avgör utslagsfrågan vem som vinner (det lag som går längst i turneringen). Om det fortfarande är oavgjort delar berörda rader på vinsten.
En sammanställning över alla inlämnade tips publiceras på hemsidan runt den 10 juni så att man kan följa resultatet.
| Träning | 14 maj, 18:15 |
| Yxhults IK (hemma) | 14 maj, 18:45 |
| Örebro SK FK Svart 2 (borta) | 16 maj, 13:00 |
| Träning | 19 maj, 18:15 |
| Mariebergs IK Svart (borta) | 20 maj, 18:00 |
| 12 maj | Kom och spring med oss i löpgruppen för barn! |
| 9 maj | Anmälan öppen till Fotbollsskolan 2026 |
| 9 maj | Hovstajoggen |
| 9 maj | Lagkassan |
| 1 maj | Barngrupp för löpning |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera