Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hovsta IF FB P-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hovsta IF FB P-16.
FB P-16
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Vi tränar på ett par veckor till och sista träningen är onsdag 28 juni. I samband med den så ser vi till att spelarna får möta föräldrar och ledare i en match. Så spetsa formen tills dess!
Vi har anmält två lag till Transtenscupen lördagen den 12 augusti. Lagkassan står för betalning av lagavgiften. Vi startar därför igång träningen tre dagar innan cupen och därmed har en träning i benen.
Länk till cupen: Transtenscupen
Den minicup vi ska ha i Hovsta söndag 24 september kommer att spelas 5mot5 som en ingång i det som väntar nästa säsong. Cupen har som ambitionen att ha tolv lag i spel på tre planer. Räkna med en dag ca 8-14.30.
Cupen kommer att bli en bra inkomstkälla till lagkassan. För att det ska fungera bra med kiosk m.m kommer grill- och kioskschema behövas där ni föräldrar får ta ett stort ansvar. Mer info kommer.
Kalendern är uppdaterad med träningstillfällen och poolspel från augusti och framåt.
Kommentera nedan att du har tagit del av det ovan skrivna.
Ha det gott och glad midsommar!
// Ledarna
| Nora BK 1 (hemma) | 23 maj, 10:00 |
| Träning | 25 maj, 18:15 |
| Träning | 27 maj, 18:15 |
| Lillån FK Vit (hemma) | 30 maj, 10:00 |
| Bergslagens IF Vit (borta) | 31 maj, 15:00 |
| 12 maj | Kom och spring med oss i löpgruppen för barn! |
| 9 maj | Anmälan öppen till Fotbollsskolan 2026 |
| 9 maj | Hovstajoggen |
| 9 maj | Lagkassan |
| 1 maj | Barngrupp för löpning |
Toppen! Trevlig midsommar ☀
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
👍👍
RapporteraRapportera