Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hovsta IF FB F-13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hovsta IF FB F-13/14.
FB F-13/14
Följ oss för uppdateringar
Hej! Vilken härlig dag vi haft idag (också!) och så roligt att det var så stor publik på matchen!
I morgon spelar vi semifinal i C-slutspel kl 11.20.
Vår plan är att lämna skolan i samband med att vi åker till matchen. Tjejerna kommer att vara packade och klara kl 9 och då är det smidigt om ni som är på plats kan komma och ta packning direk. Skriv gärna i kommentarsfältet nedan om ni planerar att komma till kl 9 och vilka ni ska ha med i bilen hem så vi får koll på det. Åker ni från Örebro behöver ni inte vara här till 9 utan så tar vi med packningen till planerna och packar om innan hemfärd.
Vinner vi semifinalen är det final kl 13.50. Vi tänker då att vi stannar kvar på fältet och ser till att stoppa i oss lunch som vi köper där direkt efter semifinalen. Var och en köper själv sin lunch så är ni inte på plats är det toppen om ni ser till att er spelare har pengar för att köpa ngt på plats. (Sallad, korv, matig macka eller dyl). När vi är färdigspelade åker var och en hem på det sätt det är planerat för. Vi kommer alltså inte äta lunch på skolan i morgon utan var och en löser det.
Skulle det vara oavgjort efter full tid är det straffar direkt.
Det ska bli så spännande att spela vår första slutspelsmatch, men oavsett hur det går ska vi alla vara så nöjda och glada för prestationerna tjejerna gjort den här veckan- både på och utanför planen!!
Tack för att vi får hänga med era tjejer!!
//Sanna, Hanna, Magnus och Greta
Träning | 22 sep, 17:30 |
Träning | 22 sep, 18:00 |
Bergslagens IF (borta) | 22 sep, 19:00 |
Träning | 24 sep, 18:00 |
Träning | 24 sep, 18:00 |
21 aug | Fritidskortet |
Jag kommer till skolan 09. Har plats för fler hem om det är så.
RapporteraRapportera
Jag kommer till klockan 9. Tar med mig Tyra, Signe och Alva B hem
RapporteraRapportera
Elsa kanske kan lämna sin packning på skolan så hämtar vi upp packningen på skolan strax innan matchen?
RapporteraRapportera
Bra tanke Annika, så gör vi👍
RapporteraRapportera
Vi kommer till skolan 9.oo & sedan har vi en plats i bilen till Örebro om någon vill åka med 😃
RapporteraRapportera
Såå bra jobbat av både spelare och ledare. Heja på imorgon.
RapporteraSå fantastiskt att få läsa allt också som du skriver, tack. ❤️
Rapportera
Vi kan också hämta upp Ediths packning på skolan innan matchen👍, om den inte får plats i nån bil till matchen. Edith åker med oss hem. Tack för fantastiska dagar för tjejerna!
RapporteraRapportera