Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hofors AIF P 2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hofors AIF P 2014.
P 2014
Följ oss för uppdateringar
På lördag (9/5) spelar vi vår första seriematch för säsongen.
Vi möter Högbo på bortaplan.
Ambitionen är att vi ska vara 11-12 spelare till varje match, men beroende på så kanske vi blir både fler eller färre till vissa matcher.
Jag skulle vilja be alla att höra av sig om man inte kan tränar och varför (tex. sjuk eller bortrest).
Inför varje vecka meddelar jag vilka dagar och tider vi tränar och om vi har match, där kan man kommentera om man missar en eller fler träningar.
Efter torsdagträningen skickar vi ut en inbjudan till matchen, som vi vill ha svar på så fort som möjligt.
Förra säsongen löste vi skjutsar till bortamatcher jättebra så jag förutsätter att det kommer att funka den här säsongen också, tackar för er hjälp i förväg.
Ha det så bra.
Vi ses!
Mvh
Johanna
| Högbo AIK (borta) | 9 maj, 10:00 |
| Träning | 12 maj, 17:00 |
| Träning | 14 maj, 17:00 |
| Stensätra IF (hemma) | 16 maj, 13:00 |
| Träning | 19 maj, 17:00 |
|
|
Träningskläder 2026! |
| 3 maj | Knattefotboll 2020 |
| 26 apr | Sistaapril-Bingo! |
| 24 apr | Kommande arrangemang med Hofors AIF 2026 |
| 14 apr | Anmälan till lag! |
Troy kan tyvärr inte komma på träningen idag 5/5.
RapporteraRapportera
Tack för informationen.
RapporteraRapportera
Sam har bekymmer med vristen han hoppar över idag .vet ej om det bli bättre på torsdag än.
RapporteraRapportera