Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hjo Velocipedklubb Aktiva/Vuxna
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hjo Velocipedklubb Aktiva/Vuxna.
Aktiva/Vuxna
Följ oss för uppdateringar
Några medlemmar har inför nästa års Vätternrunda beslutat att samla ihop ett gäng cyklister som har som mål att cykla vätternrundan på 9 timmar.
Vi har skickat in en anmälan om att starta med de övriga Sub 9-grupperna vid lördag lunch. Målet är att vara minst 20 cyklister, gärna några fler, idagsläget är vi 15-18 st. Eftersom den här aktivitet stöttas av föreningen, så är kravet att alla i gruppen ska vara medlemmar i Hjo VK.
Skriv gärna en kommentar om ni är intresserad att vara med, det går också bra att kontakta Nicklas Ljungkvist eller Jesper Gustafsson.
Information från VR.
Vi har mottagit din ansökan om förbokad grupp i Vätternrundan 315 km 2026.
I din ansökan uppgav du följande information:
Företag/Förening Hjo Velocipedklubb
Önskad Starttid 11:30-12:30 - Sub9 timmar
Antal platser 40
Kontaktperson Nicklas Ljungkvist
Vad händer nu?
Så snart vi hanterat din ansökan får du ett nytt mail från oss.
Viktiga datum
Avser din ansökan SUB 9-grupp?
Viktiga datum för SUB 9-grupper med starttid lördag från klockan 11:30
Ca 9 oktober - Senast detta datum kommer Du som gruppledare att få ett mail som innehåller gruppens fiktiva starttid (den exakta starttiden sätts under våren 2026), gruppens anmälningskod samt information om den fortsatta anmälan.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera