Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Herrhagens IF Pojkar 2012-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Herrhagens IF Pojkar 2012-2013.
Pojkar 2012-2013
Följ oss för uppdateringar
Var lite extra noggranna med att kolla vilken/vilka matcher ni kallats till och vad ni svarat på kommande helg
I helgen har vi två röda matcher och en blå. Vi har även haft problem med en av kallelserna som skickades ut redan för tre veckor sedan - Där flera hann lägga sitt svar och detta svar nu ligger kvar sedan tidigare.
Hör av er om ni är osäkra på vad som gäller och vad ni svarat! Och precis som vanligt så är vi tacksamma för att man svarar så snart som möjligt på kallelsen samt håller oss ledare underrättade om ev. sjukdom under veckan.
Säkerställ skjuts
Ytterligare ett medskick till er som kallats till blåa bortamatchen är att säkerställa skjuts innan samlingen.
Det brukar funka att bara dyka upp vid gjutaren och hoppa in i en bil, men några gånger har det varit på håret att det funnits platser. Vi är helt enkelt oroliga för att det nån gång ska bli problem med att för många dyker upp utan skjuts och att det ska finnas för få bilplatser. En uppmaning att prata ihop er i föräldragruppen innan samling helt enkelt.
/Ledarna
Jag kan sitta i sekretariatet i helgens båda röda matcher, men behöver en bisittare pga realtidsrapportering via MittIBIS.
RapporteraRapportera
Jag kan bli din bisittare i seket till helgen Thomas
RapporteraRapportera
✅�💯
RapporteraRapportera
Jag kan ta kiosk på söndagens match.
RapporteraRapportera
Kommande helg är planen att vi ska spela röd match hemma mot Karlstad Lördag 31/1. Vill förvarna om att den kallelsen kan komma sent då det pågår en dialog kring att flytta matchen. Vårt förslag är att fortsatt spela lördag 31/1 men att tidigarelägga matchen, detta då det helt enkelt inte finns datum att flytta till framöver och väntar svar på detta. Med tanke på strulet kring kallelser som flyttas efter att vi tagit in anmälningar vill vi inte skicka ut innan dag/tid är spikad.
RapporteraDäremot är det superviktigt för oss att ni meddelar ev. förhinder från att spela 31/1, så vi vet att vi får ihop laget. SMSa nån av oss ledare i Röda laget om ni redan vet om att ni har förhinder.
Blåa laget kommer få kallelse precis som vanligt.
Rapportera
Jag kan sitta sekretariat vid den blå matchen och är redo för även den röda om/när den blir av. För den röda behöver jag i så fall en ”bisittare”.
RapporteraRapportera