Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Björklinge BK FD Herr Jun
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Björklinge BK FD Herr Jun.
FD Herr Jun
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu är kalender uppdaterad med träningarna för hösten. Utmärkta träningstider Måndag 18-20 (19-20 i halv hall) och onsdagar 19-20.30.
Vi startar 3/9, primärt för de som inte spelar fotboll. Träningstiderna krockade (såklart) med fotbollen i både Iron och Bälinge. Vi vill att alla som spelar fotboll prioriterar fotboll tills säsongen är färdigspelad. Med den nya större truppen är vi ändå 12-13 spelare som kan börja träna.
För den som spelar fotboll i Iron, samt orkar och vill, finns möjligheten att på onsdagen gå direkt från fotbollen till innebandyn. Vi räknar med att ni i så fall ansluter strax efter 19.
Inför varje träning gäller:
- Ombytt och redo för genomgång 10 minuter innan träningsstart
- Alla duschar och byter om efteråt. Det är en del av gemenskapen och sammanhållningen att få en stund i omklädningsrummet efteråt.
Mer info om föräldrarmöte, kick-off och overallbeställningar följer inom kort.
/Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera