Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gamla Stan IBK HerrJun
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gamla Stan IBK HerrJun.
HerrJun
Följ oss för uppdateringar
Hejsan,
Nu har vi tider som gäller åt minstonde fram till v41! Första träningen är redan i morgon. Vi har också lite viktig information inför hösten:
Anmälning till träningar
Vi vill att ni svarar på kallelsen huruvida ni tänker komma på träningen eller ej. Det vill säga att oavsätt om ni kommer eller ej ska ni svara (Ni behöver ej uppge en anledning). Gör detta i tid, så hinner vi planera träning efter antal deltagare. Detta är enklast att göra via laget.se-appen. Använd inte SMS, Supertext, Snapchat eller annat för att meddela detta, utan endast laget.se-appen. (De som inte följer dessa rutiner anmäler sig själva att manuellt rapportera till IBIS för LOK-stöd.)
Det är dessutom så att spelarna kan göra detta själva om de har ett laget.se-konto. För detta krävs att de registrera e-postadressen på laget.se-sidan. Ni som föräldrar kan göra detta, eller så kan jag göra det. De som ej har e-post registrerad är: Elliot, Jacob, Liam, Max, Neo och Oskar.
COVID-19
Vi följer de rekommendationer som finns ang. pandemin. Specifikt innebär det att vi kommer ombytta till träningen, och duschar hemma efter träningen. Än så länge verkar det som om det kommer att vara seriespel som vanligt, men förmodligen kommer publik ej vara tillåtet. Vi återkommer till detta då seriespelet börjar. Ni kan väl drillen vid det här laget: Tvätta händerna och håll avståndet!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera