Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hallstahammars SK FK P/F17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hallstahammars SK FK P/F17.
P/F17
Följ oss för uppdateringar
Hej! ❤️
Vi söker med ljus och lykta för att hitta någon att komplettera vårt ledarteam med. Som vi ser det så finns det stora fördelar med att vara minst fyra ledare. Om någon är intresserad så hojta gärna till.
Krävs egentligen ingen speciell kunskap eller behov till att ta ansvar kring varken träningar eller matcher. Bara att finnas där som en extra vuxen är det viktiga.
Jag och Jimmy kommer fortsatt ansvara över träningsupplägg och matchcoachinh. Linus agerar fortsatt lagledare.
Har du möjlighet att närvara och hjälpa till, en gång i veckan eller liknande så är det också av intresse. Hojta gärna till i så fall!
Vi kommer att träna på två planer så fort vi kommer ut på gräset på Valstalund. Det kommer fortsatt vara gemensam samling, uppvärmning och avslut på samma plan.
Det här gör vi för att kunna träna i mindre grupper, lägga mer fokus och få bättre struktur på våra träningar.
För att kunna genomföra detta så krävs det att vi är en till. Där ligger det stora fokuset inför säsongsstart på Valstalund.
Vi väljer att lyfta den här redan nu innan föräldramötet för att sedan ta eventuella frågor under mötet.
Mvh
Ledarna ⚽
| Surahammars FK P17 Blå (hemma) | 10 maj, 11:00 |
| Kallelse seriepremiär VIT mot Sura | 10 maj, 11:00 |
| Träning | 12 maj, 18:10 |
| Träning | 14 maj, 18:10 |
| Elastico FC Svart 2017 (borta) | 16 maj, 11:15 |
| Idag | Fritidskortet |
| 29 apr | Fotboll på söndag 3 maj |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera