Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF F-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Habo IF F-14.
F-14
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar!
Nu är vi ju igång för fullt med 9vs9 spel och det har gått över förväntan för tjejerna att komma in i spelet. Naturligtvis sitter ju inte allt än men vi börjar se tendenser till att det vi övar på under träningar också kan flyttas över till matchspel.
Alla har haft möjlighet att få spela 9vs9 och det kommer komma mer chanser under hösten då det är planerat ett antal träningsmatcher till.
Imorgon (tisdag) är det ju föräldrarmöte och vi skulle vilja inför det mötet att man kollar över så man inte har lagets shorts och strumpor hemma. Vi saknar ett ganska stort antal efter Eskilscupen och skulle behöva få tillbaka dessa så vi har 3 st kompletta matchväskor.
Vi har även ändrat vår starttid på tisdagsträningen till 17:15 och avslutar därför även träningen 18:45 då vi annars krockar med ett annat lag på konstgräset.
Önskar er alla en fin dag!
| Träning | 22 sep, 17:15 |
| Egnahems BK 1 (hemma) | 23 sep, 18:30 |
| Skara FC vs Habo IF 9vs9 | 23 sep, 19:00 |
| Träning | 24 sep, 18:30 |
| Träningsmatch borta emot Tidaholm GOIF | 26 sep, 09:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera