Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Habo IF F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu är det snart dags att bege oss mot Örebro och Forwardcupen.
Avresa sker från Slätten, samling där 9.45 på fredag. Det kommer finnas platser i bilar till de som angivit att de behöver skjuts.
Vi kommer att bo på Adolfbergsskolan som ligger 15 min från de planer vi ska spela på. Vi kommer även äta våra måltider där. Under fredagen får vi middag, under lördagen serveras frukost, lunch och middag och under söndagen frukost och lunch.
Detta betyder att tjejerna behöva ha med sig lunch på fredag som vi äter när vi kommer fram.
Speltiderna gör att vi får parera lite med mattiderna ibland vilket gör att det kan finnas behov av lite extra energi däremellan. Skicka därför med lite mellanmål som tjejerna kan fylla på med vid behov.
På Adolfbergsskolan bor vi i klassrum vilket betyder att tjejerna behöver ha med sig luftmadrass och sovsäck/täcken. Luftmadrassen får max vara 90 cm bredd. Bifogat finner ni en packningslista.
Vi kommer ställa upp med 3 lag. Samtliga lag har snarlika spelscheman, dessa hittar man på https://forwardcupen.se/
Lagindelning och förmodligen mer info kommer i veckan. 😊 Notera att vi även drar i gång och tränar på tisdag.
Vi ser fram emot en härlig fotbollshelg!
Ledarna F13
| Träning | 7 maj, 18:30 |
| Mariebo IK 1 (hemma) | 9 maj, 09:00 |
| Tenhults IF (borta) | 9 maj, 14:00 |
| IFK Värsås (hemma) | 10 maj, 11:00 |
| Träning | 11 maj, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera