Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF F-11/F12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Habo IF F-11/F12.
F-11/F12
Följ oss för uppdateringar
Nu är det snart äntligen dags för en ny säsong med fotbollen. Denna säsong kommer det bli stora förändringar för tjejerna eftersom dom kommer att börja spela 7-manna samt spela seriespel. Därför behöver vi veta hur många av tjejerna som har ambitioner att spela fotboll i år. Kommer att skicka ut ett utskick inför en aktivitet där man får svara "kommer" om man vill spela fotboll i år och "kommer inte" om man inte vill spela i år. Det inget bindande utan ändra man sig är det självklart att göra det. Vi gör detta för att få en indikation på hur många spelare vi har i år för att förhoppningen är att vi ska kunna ha 2 lag som spelar serie.
Vi kommer att börja träna onsdagen den 14/4 17:00-18:00 på konstgräsplanen. När vi går på gräs kommer vi att träna två gången i veckan men dom tiderna är inte klara i dagsläget. Fram tills dess tränar vi en dag i veckan.
Självklart är alla tjejer som vill testa på att spela fotboll välkomna. Har ni några frågor kontakta gärna oss ledare då.
För att göra något riktigt bra av denna säsong behöver vi hjälp med följande av er föräldrar:
Samordnare för vårt arbete under Habo Cupen.
Samordnare för att våran kioskhelg.
Samordnare för körning till bortamatcher
Administratör för laget sidan
Vi behöver även hjälptränare på träningarna
Årets ledare är än så länge:
Matti Ermold
Anders Sten
Hanna Lixenstrand
Daniel Gamlén
| Träning | 13 maj, 17:00 |
| Månsarps IF (9-m) (hemma) | 13 maj, 19:00 |
| Träning | 14 maj, 18:30 |
| Träning | 18 maj, 17:00 |
| Husqvarna FF (borta) | 18 maj, 19:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera