Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF F-11/F12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Habo IF F-11/F12.
F-11/F12
Följ oss för uppdateringar
Äntligen är det dags för lite matcher för tjejerna igen på söndag 13/9.
Vi samlas 16:00 vid läktaren på a-plan. Tjejerna måste komma ombytta då vi inte har tillgång till omklädningsrum. Dom får matchtröjor av oss på plats. Egen vattenflaska behöver dom ha med sig samt benskydd är obligatoriskt.
Matcherna börjar vid 16:30 och är färdiga till 18:00.
Vi kommer ha två lag som får spela två matcher var. Matcherna spelas 2x15min med 10 min paus emellan. Lag indelningarna kommer vi ta på samlingen på söndag.
Det kommer tillåtas publik men vi uppskattar att ni respekterar att ni endast kommer en från varje familj då det inte får vara mer än 50 personer i publiken och alla tjejerna ska få möjligheten att ha en anhörig i publiken.. Det gäller samma för för publiken som tjejerna att ingen får komma med förkylnings symtom. Ingen publik som är över 70 år kommer tillåtas. Det kommer finnas publikvärdar på plats som ser till att reglerna efterföljs.
Nu gör vi allt för att tjejerna ska få ha roligt på matcherna.
| Träning | 13 maj, 17:00 |
| Månsarps IF (9-m) (hemma) | 13 maj, 19:00 |
| Träning | 14 maj, 18:30 |
| Träning | 18 maj, 17:00 |
| Husqvarna FF (borta) | 18 maj, 19:30 |
Hej
RapporteraVerkar inte som om du fått Stella Westmars anmälan till matchen
Men är taggad och vill gärna vara med !
M
Rapportera
Då räckans vi med henne på söndag.
RapporteraRapportera
Ella Persson är gärna med om det inte är försent att anmäla sig tills imorgon.
RapporteraRapportera
Beatrice är fortfarande hostig, så hon kan tyvärr inte komma till matchen imorgon. Vi önskar tjejerna lycka till!
RapporteraRapportera
Tråkigt att Beatrice fortfarande inte är pigg. Hon får krya på sig.
RapporteraRapportera