Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF P17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Habo IF P17.
P17
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar!
Tisdag 27/6 tränar vi våran sista träning inför sommaruppehållet. Viktigt att man anmäler sig i tid då vi tänker spela lite matcher och avsluta med att bjuda på en isglass.
Habo IF har gått ut med att de som vill får sälja Habo IF:s sportlott som kostar 50 kr/styck. Man får sälja så många man vill men det är inget krav att sälja några lotter. 25 kr per såld lott går direkt till vår lagkassa. Det är ju bra att redan nu börja bygga upp vår lagkassan som just nu är 0 kr. 😊 Skulle vi exempelvis sälja 100 lotter så är det 2500 kr. Lotterna kommer finnas på plats på tisdag.
Ha en riktigt härlig sommar så ses vi igen i augusti när träningen drar igång igen. Utskick om datum kommer då.
Ledarna P-17
Inga kommande aktiviteter
| 22 dec | God Jul & Gott Nytt År |
| 19 dec | Årskrönika Habo IF 2025 |
| 11 dec | Julklappsdagar på Intersport 11-18 december |
| 11 dec | Årets julklapp! |
| 10 dec | Lägg ett träningskort från STC under granen |
En uppföljningsfråga är när börjar träningen igen efter sommaren?
RapporteraRapportera
Hej,
RapporteraTräningar sättet igång v.32 alternativ v.33 och fortsätter september ut med en avslutning för hela Habo IF i början av oktober.
Ha en bra midsommar!
Rapportera
Tack, detsamma!
RapporteraRapportera
Ett stort tack till alla ledare, ni gör det grymt bra!🙌🌟🎉
RapporteraRapportera