Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hägersten SK fdP-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hägersten SK fdP-2013.
fdP-2013
Följ oss för uppdateringar
Oturligt nog drabbades vi förra helgen av dubbelbokningar under båda våra inomhustider. Väldigt tråkigt och olyckligt. Kommunen har tyvärr sk prioriterings bokningar då de bokar av våra tider med kort varsel pga att inomhusidrotter går före, vilket klubben får meddelande om men som inte alltid hinner nå fram till oss.
Imorgon 16/1 - Tisdagens träning inställd men pulkaåkning för de som vill.
Det ser ut att bli väldigt kallt, planen på Mälarhöjdens IP är efter inspektion idag väldigt hård och det blir svårt att genomföra en träning i kylan. Vi satsar på en alternativ aktivitet för de som vill. Pulkaåkning i Lugnet! Vi samlas 17.00 vid stora pulkabacken på parkleken Lugnet och åker pulka till 18.00. Ta med egen pulka/åkgrej och kom ihåg hjälm!
På lördag och söndag blir det träning (bokningssidan anger att vi har vår tid) enligt kallelse och vi hoppas så många som möjligt kommer. P-12 har egna träningsmatcher den här helgen så de kommer vara färre som tränar så det vore extra roligt om fler från P-13 dyker upp till helgen.
Som kompensation för missade träningar har vi, P-13 bokat in två extraträningar för de som vill. Fredag den 16 & 23 februari kl 17-18 kör vi inomhusträning i Hägerstensåsens skola. Kallelser kommer som vanligt.