Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hörja IF Hörja/Röke Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hörja IF Hörja/Röke Herrar.
Hörja/Röke Herrar
Följ oss för uppdateringar
Hörja-Bjärnum 0-1
En ny tung förlust. Jag tycker att vår första halvlek är fantastiskt bra, kanske det bästa vi har presterat i år. Jag tycker att vi långa stunder spelar ut Bjärnum och skulle haft ledningen i paus.
2:a halvlek:
Bjärnum är bättre än oss inledningsvis och skapar ett par farligheter särskilt släpper vi till chanser på hörnor. Vi jobbar oss in i matchen men får en olycklig skada på nisse och innan vi har kommit rätt i positionerna så kan Bjärnum ta över igen. Med kvarten kvar kommer ledningsmålet och det ser lite billigt ut där han får ta sig förbi fyra hörjaförsvarare. I slutet skapar vi två riktigt bra chanser och jag tycker att vi skulle haft med oss minst en poäng.
Plus till:
Kaizer, Stoffe, Axelsson och Nisse.
/Pidda
Glöm nu inte att vi börjar kl sex ikväll!!!
| Träning | 27 maj, 18:30 |
| Tyringe IF (hemma) | 29 maj, 19:00 |
| Träning | 1 jun, 18:30 |
| Tjörnarps BoIF (hemma) | 1 jun, 19:00 |
| Träning | 3 jun, 18:30 |
24 maj, 10:00 Tyrs Hage IP A-plan
23 maj, 13:00 Vittsjö IP A-plan
20 maj, 19:00 Villevallen A-plan
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera