Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HK Vaggeryd Hanbollskola-2018
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från HK Vaggeryd Hanbollskola-2018.
Hanbollskola-2018
Följ oss för uppdateringar
Hej alla härliga handbollsspelare,
Äntligen är det dags att dra igång en ny handbollssäsong!
Torsdagen den 2 oktober kl. 17:15–18:00 startar vi i sporthallen i Vaggeryd. Precis som förra året tränar både tjejer och killar födda 2018 tillsammans varje torsdag.
Bra att veta:
• Träning: Torsdagar kl. 17:15–18:00
• Plats: Sporthallen i Vaggeryd
• Uppehåll: Vecka 44 (höstlov) samt juluppehåll från vecka 50. Vi startar igen vecka 2, samma vecka som skolorna börjar (8 januari).
• De föräldrar och syskon som stannar kvar under träningen är varmt välkomna att heja på från läktaren.
Inför nästa säsong kommer vi att dela upp tjejer och killar i egna grupper. Därför söker vi redan nu föräldrar som vill vara med och hjälpa till med killaget. Är du intresserad eller vill prova på att vara med redan denna säsong är du varmt välkommen!
Vi ser fram emot att träffa er torsdagen den 2 oktober klockan 17:15-18:00.
Hälsningar, Caroline & Mathilda
Hej,
RapporteraHur anmäler man sina barn eller är det försent för denna säsong?
Rapportera
Hej Tom,
RapporteraMan behöver inte anmäla sig, alla barn födda 2018 är välkomna att prova på. Nästa handbollsträning är torsdag 16/10 17.15-18.00.
När ni kommer på torsdag behöver jag lite uppgifter på dig och barnet så ni får information från laget.se.
Hoppas vi ses på torsdag och önskar er en fin kväll ,
/Carro
Rapportera
Toppen!
RapporteraDå kommer jag med Reuben och Iris idag.
Rapportera