Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HK Lidköping Ledare 25/26

Följ

Ledare 25/26

Följ oss för uppdateringar
Följ
HK Lidköping
Handboll
Ledare 25/26
HK Lidköping

Projekt målvakt

för 2 dagar sedan 8 kommentarer 253 visningar
Jonas Lundell Tränare
8 kommentarer
  • för 2 dagar sedan Tobias Nordendorph

    Observera att vi har för avsikt att hålla i fler Clinics även för yngre. Mer info kommer om det längre fram från ungdomssektionen.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 2 dagar sedan Helena Lans

    Det är inte för pojkar i samma ålder imorgon? När finns det datum för det? Bra att ha för planeringen :)

    Rapportera

    Rapportera

  • för 2 dagar sedan Tobias Nordendorph

    Hej Helena,
    Nej, men däremot för deras ledare som i sin tur kan ta med sig till killarna. Fler datum kommer, och då ev med grabbarna som övningstrupp.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 2 dagar sedan Helena Lans

    Okej, tack. Vore bra att det blir likvärdig hantering för flickor/pojkar. Tar gärna med dom imorgon, men inför det tar vi gärna lite info om projektet och kan förmedla mer hur de blir involverade (planen framåt även för pojkar). För det är verkligen önskvärt och vi har verkligen ont om målvakter.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 2 dagar sedan Tobias Nordendorph

    Helena,
    Det finns begränsat med resurser, halltider, fysiska förutsättningar för övningar kopplat till åldrar osv. Vi hanterar pojkar och flickor på samma sätt, med fokus på att få bra upplägg för alla. Mer information kommer.
    Om du har mer frågor så ringer du mig eller Robin. Vi behöver inte diskutera detta i en tråd på laget.se.

    /T

    Rapportera

    Rapportera

  • för 2 dagar sedan Rebecca Hermansson

    Jag tycker det är bra att Helena lyfter frågan öppet här så alla pojklag kan se hur ni resonerar och planerar även för att ge pojklagen samma möjlighet. Det är nog inte bara Helena som undrar.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 2 dagar sedan Anna Hellberg Johansson

    Då ser vi fram emot att de 4(!) målvakter som finns i P13-P16 (och som tar så stora resurser) får samma målvaktsträning inom kort.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 2 dagar sedan Marcus Zachrisson

    Skulle inte klubben kunna starta en målvaktsgrupp med Johanna och några fler som kunde planera upplägg?

    Rapportera

    Rapportera

Du måste logga in för att kommentera

Logga in