Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HK Lidköping F11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från HK Lidköping F11.
F11
Följ oss för uppdateringar
Hejsan allihopa,
Hoppas ni har haft en skön sommar och ledighet!
Även fast sommaren har gjort ett litet återbesök börja det ändå närma sig höst och en ny säsong med handboll.😃
Vi kommer starta upp tisdag den 3 oktober, samma plats och tid som sist; Ruden 17:00-18:00. Vi hoppas att vi kommer kunna spika en till träningsdag men som det ser ut nu så behöver vi vara fler ledare då vi tyvärr tappar två stycken och en av oss tränar redan ett annat handbollslag. Så vi behöver bli fler så att våra tjejer kan fortsätta spela och utvecklas! Hör gärna av dig om du känner att du har möjlighet att hjälpa till. Man behöver inte ha några större erfarenheter eller kunskap, utan man kommer långt med att bara tycka handboll är skoj! Tveka inte att höra av er så kan vi informera mera.
Iår kommer vi även ha entré- och kioskansvar 2ggr när damerna har hemmamatch. Det kommer behövas 3-4 vuxna med barn till detta. Barnen kommer också vara "maskotar" och följa med in på planen inför start.
Första matchen är redan nu den 20 september kl. 19:30, vi skickar ut mer information om detta inom kort samt en lista vilka som har vakt. Kan man inte på den tiden man har fått tilldelat får man försöka byta sinsemellan.
Vi hoppas vi kommer träffa er alla igen, tills dess laddar vi för att äntligen få spela handboll igen!
Med vänlig hälsning,
Daniel och Anna
Inga kommande aktiviteter
![]() |
Gräshandbollsplanen är på plats! |
28 apr | Årsmöte |
24 apr | TACK FÖR SÄSONGEN 24/25 |
19 apr | Johanna Kjellman klar för HK Lidköping! |
14 apr | Årsfest - Save the date! |
Hej! Julia Berg kommer inte att vara med denna säsong.. Får se om hon är sugen på handboll nästa år. Mvh /Christian
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraElicia Larm kommer inte vara med heller denna säsong då hon testar på lite andra sporter.
Kan ni vara snälla att ta bort min profil från hk lidköping på laget.se så jag slipper att få alla uppdateringar från handbollen..? Mvh/Christian
Rapportera
Det var tråkigt att höra! Vi tar bort er från HK Lidköping
RapporteraRapportera
Hej! Frida vill tyvärr inte fortsätta handbollen iår.
RapporteraMvh Anna
Rapportera
Hej.
RapporteraMin dotter Julia vill gärna prova på Handboll. Ok om hon dyker upp och testar på 3/10?
Rapportera
Hej! Vad roligt! Det är bara att dyka upp och hänga på :) kl. 17:00
RapporteraRapportera