Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HK Järnvägen P-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från HK Järnvägen P-16.
P-16
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar till tjejer och killar födda 09 lite information ang föreningshelgen, alla är självklart välkomna både gamla och nya spelare 😃🙌??
Vi samlas ombytta och klara kl 1030 i Allehallen. Vi kommer att köra ett tränings pass till kl 12.00. Sedan äter vi lunch (Alla tar med sin egen lunch)
kl 1300-1400 kör vi ett pass till fast då i bollhallen. Sedan går vi tillsammans till vår klubblokal som ligger vid Bergööska på Östra Storgatan (mot arbetsförmedlingen).
Där finns det möjlighet att testa och beställa träningsoverall men då i förälders närvaro. Samt information om lite försäljning, för att få ihop pengar till bl.a. cup.
Önskar att ni möter upp oss där vid 1430 för att sedan ta med ert barn hem.
På söndagen kör vi igång kl 10.00 och kommer att vara i Allehallen hela dagen. Lunch och mellanmål medtagen, vi räknar med att dagen slutar 15-16. Meddela om ni inte kommer, behöver veta antal, lättare då att lägga upp träningarna.
Nu laddar vi för en rolig helg tillsammans som lag och förening 😃????
Mvh Ann-Charlotte
| Kopparcupen | 3 jan |
| Örebro SK U -10:Vit (hemma) | 13 jan, 18:00 |
| Örebro SK U -10:Vit (borta) | 24 jan, 12:30 |
| Avesta Brovallen HF (borta) | 31 jan, 14:00 |
| VästeråsIrsta HF -09/10 (hemma) | 7 feb, 11:00 |
Hallå!
RapporteraLoke Åberg kommer inte tyvärr.
Rapportera
Vi är inte hemma, så Tuva kommer inte.
RapporteraRapportera
Noel kommer endast lördag
RapporteraRapportera
Theodor deltar hela helgen. Jag finns också till förfogande.
RapporteraRapportera