Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HK Guldkroken Hjo P10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från HK Guldkroken Hjo P10.
P10
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa!
Här kommer lite info om vad som händer nu till våren. Vi har gjort om grupperna lite, har lagt upp dom nya grupperna och rotations schemat under dokument och även schemat för uppgifterna till våra hemma matcher ligger också där under kiosk schema.
Det kommer bli mycket extra spel i vår om man vill och kan. Det som är nytt är att vi kommer gå lite mer på tränings närvaro när det gäller extra spel. Annars är det lottning om det är flera som har tränat lika mycket och spelat extra lika mycket som anmält sig.
Kan man inte vara med och träna pga att man är med i nån annan idrott så bortser vi från antal tränings tillfällen, Vi uppmuntrar gärna att man är med i flera idrotter.
Den 17 jan har klubben hyrt bion för att visa landskampen Sverige-Nederländerna kl 19:00, Vi har tänkt och hitta på nått med laget och sen gå på detta ihop. Mer info kommer.
Vi har även tänkt att avsluta säsongen med Cup, Vänerbollen i Lidköping som är 10-12 april. Vi har inte hunnit kolla upp allt än. Men det kan bli så att vi får betala själva och hur mycket det blir per barn beror på hur många som kan vara med. Men en anmälan kommer komma ut snart och mer info så fort vi har tagit reda på mer.
Är det något ni undrar över så är det bara och höra av er.
MVH Ledarna
| Träning | 9 jan, 16:30 |
| Skara HK Röd (borta) | 10 jan, 11:00 |
| IFK Skövde HK 2 (hemma) | 10 jan, 12:15 |
| Mariestads AIF 2 (borta) | 11 jan, 16:10 |
| IFK Skövde HK 1 (borta) | 11 jan, 17:10 |
| 2 jan | Biovisning: Sverige-Nederländerna |
| 29 dec | Dragning 1 i Trissbolaget |
| 10 nov | Fakturor och fritidskortet |
När är första träningen? Tisdag? Fredag? Eller börjar Olle med match på söndag? 😊
RapporteraRapportera
Fredag 9 januari börjar träningen samma tid som tidigare 16.30 - 17.30 i A-hallen
RapporteraRapportera
I kalendern står det att det är träning på tisdag 6/1, då stämmer inte den? 😊
RapporteraRapportera
Det är röd dag den 6/1 hallen är stäng då.
RapporteraRapportera