Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HK Guldkroken Hjo P10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från HK Guldkroken Hjo P10.
P10
Följ oss för uppdateringar
I tisdags hade vi föräldramöte. För er som inte var med så ligger informationen som bifogat under "dokument".
Vi har gemensamt beslutat att vi kommer ha två anmälda lag i serien, så en del matcher som ligger planerade kan komma att ändras. Håll koll på laget. Vi skickar ut info om anmälan som vanligt.
Strategin är att vi kommer ha tre olika grupper som vi kommer att rotera. En grupp kommer att "stå över" varje omgång. Om det saknas spelare till matcherna kommer vi att låna in från den grupp som står över. Målet är givetvis att alla ska få spela lika många matcher.
Gällande våra uppdrag: kiosk, sekretariat och matchvärd så gör vi som förra säsongen. Ett schema skickas ut till er föräldrar. Kan ni inte angivet datum, är det er uppgift att byta med någon annan. Vi återkommer med ett sådant schema.
Prata med oss ledare om ni har några frågor eller synpunkter.
Mvh Ledarna HK Guldkroken P10
| Träning | 5 dec, 16:30 |
| IFK Karlsborg (hemma) | 6 dec, 10:00 |
| HK Lidköping 2 (hemma) | 6 dec, 13:00 |
| Träning | 9 dec, 17:15 |
| Träning | 12 dec, 16:30 |
| 10 nov | Fakturor och fritidskortet |
Jättefin information! Vi (Sigge) är bortresta 18/10 då vi är matchvärdar. Någon som vill byta?
RapporteraRapportera
Det är schemat från förra säsongen, håller på med det nya nu, men då vet jag att ni är bortresta ifall det skulle krocka 😀
RapporteraRapportera