Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jemtland Innebandy Herr Junior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jemtland Innebandy Herr Junior.
Herr Junior
Följ oss för uppdateringar
Hej alla. På söndag den 24/1 är det träning igen info kommer om den. Duktiga grabbar idag på fysen men vi ser en tendens att fuska sig igenom vissa jobbiga övningar och det är viktigt att man gör rätt för att övningarna ska bli givande.
Vi vill att samtliga spelare i laget, varje dag fram till söndag med start imorgon torsdag gör 15 riktiga armhävningar (tårna i marken och bröstet snuddande i marken och rak rygg) dela upp om det är jobbigt, 15 riktiga situps, dela upp om det är jobbigt, 1 min jägarställning mot en vägg med benen i 90 gr. Var gärna med när dem gör det.
Sök på youtube dem olika träningsformerna om det är oklart
Trevlig helg
| Träning | 4 jan, 16:00 |
| Träning | 6 jan, 19:15 |
| Träning | 7 jan, 18:00 |
| Örnsköldsviks IBK HJ17 (borta) | 11 jan, 00:00 |
| Träning | 11 jan, 16:00 |
|
|
God Jul & Gott Nytt År - Julkort |
| 22 dec | Första halvan av säsongen 2025/26 |
| 27 nov | Julklappstips |
| 13 nov | TACK till JIB Dagens sponsorer |
| 4 nov | JIB dagen 2025 |
👍
RapporteraRapportera
Idag söndag 24/1-21. Samtliga hade gjort hemuppgiften och vi så en jättestor skillnad på grabbarna. Dem gjorde rätt och inget fusk. Bra jobbat alla föräldrar.
RapporteraVi fortsätter med 15 armhävningar (dela upp dem om det är för jobbigt huvudsaken dem gör rätt),
15 situps ( samma sak där dela upp och viktigast att dem görs rätt. Håll i anklarna om det är svårt för grabbarna att hålla benen böjda när dem utför övningen).
1 min jägarställning.
Lägg gärna ut på våran insta om ni har tillgång till det.
Hemläxa, det ska utföras varje dag till tisdag och det börjar idag.
Skitbra jobbat grabbarna och alla föräldrar riktigt rolig träning idag när dem gör RÄTT
Rapportera