Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jemtland Innebandy Herr Junior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jemtland Innebandy Herr Junior.
Herr Junior
Följ oss för uppdateringar
Hej,
För er som är kallade i helgen så är det samling 11:15 i brunflo. Första matchen spelas kl 12:00.
Vi kan även passa på att tala om att coop-cupen i sundsvall 24-26/4 kommer att bli av och vi kommer att anmäla 2 lag. Vi kommer att komma ut med mer info angående detta så fort vi vet mer.
Matchsammandraget 5/4 kommer mest troligt att bli flyttat till den 21/3 istället. Det kommer då att spelas i Lugnviks sporthall eftersom torvalla är bokat för annat. Det är ju vi som ordnar med det sammandraget så vi måste ta reda på hur vi löser kaffe, toast osv i den hallen.
Vi har dock bestämt oss för att behålla tiden 5/4 i torvalla sporthall iallafall för att rodda ihop ett eget matchsammandrag. Vi spelar ju gärna lite tuffare matcher närmare cupen. Vi för samtal med bland annat Fränsta P08-10 för att vi ska kunna få till en bra dag.
Vi kommer gå igenom allt detta och lite till på ett föräldramöte framöver.
| Föräldraaktivitet | 9 maj, 14:00 |
Tjena vi har inte fått någon kallelse till matchen i helgen. Ni kanske delar upp dom? Men iallafall så om någon blir sjuk så kan Johannes hoppa in. Mvh Sonny
RapporteraRapportera
Precis. Vi kallar lite olika.
RapporteraFint då vet vi om att vi har en reserv iallafall. 😃
Rapportera
Gustav har fått feber i natt så det blir ingen match i Brunflo för honom idag.
RapporteraRapportera
Sicken otur!
RapporteraMen bra att ni meddelade så vi vet. Du får hälsa han från oss! =)
Rapportera