Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jemtland Innebandy Herr Junior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jemtland Innebandy Herr Junior.
Herr Junior
Följ oss för uppdateringar
Så har då även träningsgruppen för pojkar födda år 2010 kommit igång. Första träningen var det 17 pigga och skötsamma killar som intog golvet i Ängsmohallen. Det blev en mycket bra träning där killarna tog hänsyn till varandra och även lyssnade på oss ledare.
Som vi sa så blir det ingen träning torsdag den 28 sep då det är ÖFK-match i Europa League så nästa träning är den 5 oktober och då hoppas vi att alla kommer tillbaka och kanske även någon ytterligare kompis. Till den träningen vore det toppen om någon förälder kunde vara med och leda träningen tillsammans med Micke. Kontakta gärna mig eller Micke om ni har några frågor eller ta bara med er träningskläder och klubba (om ni har) och hoppa in nästa gång.
Föräldramöte planeras till den 12:e oktober och kommer då att hållas under tiden killarna tränar.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera