Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hille IF Utvecklingslag Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hille IF Utvecklingslag Herr.
Utvecklingslag Herr
Följ oss för uppdateringar
Nu har våra jordsäckar levererats och kvar är bara pallarna på IP. Stort tack till alla för den här gången - vilken fantastisk insats ni har gjort! Det var en härlig känsla när vi redan på fredag kväll fick en kanonstart och sen har alla verkligen fortsatt att hugga i :)
Under helgen har vi haft 18 släpkärror, flera pick-up-bilar, en tf vaktmästare (chef-Hasse) och några syskon till hjälp också. Hur bra som helst! Vi är också väldigt glada över att Frendo-macken sponsrade med en släpkärra, att Patrik Grelsson lånade ut sin fastighet i Björke och att Fredrik Sundqvist från Sören Thyr fixade transporten från Forsbacka till Hille.
Nu finns det några reservsäckar kvar på en pall som vi sparar över helgen. Det kan ju vara så att beställare hör av sig om något som blivit fel och då vill vi kunna leverera. Om någon säck finns kvar på tisdag kan vi sälja inom laget.
Det har varit mycket jobb men roligt att göra detta tillsammans med båda våra lag. Det blir spännande att se vad förtjänsten till lagkassorna blir. Mer information om det så småningom.
Bra kämpat alla och hoppas ni får chans att vila ordentligt nu.
Hälsningar från Jessika, Lotta, Cissi, Lotta & Lina
| Järbo IF (hemma) | 17 maj, 15:00 |
| Träning | 18 maj, 19:15 |
| Träning | 20 maj, 19:15 |
| Träning | 21 maj, 19:15 |
| Forsbacka IK 2 / Stensätra IF 2 (borta) | 23 maj, 16:00 |
Och grymt jobbat även av er som lagt tid och energi på att fixa allt, organisera och arbetsleda :-) En riktigt superbra laginsats! #lagkänsla #hillenistas
RapporteraRapportera