Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hovslätts IK P-10 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hovslätts IK P-10 Fotboll.
P-10 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej på er.
Inför i år har hik ändrat sitt kioskupplägg. Detta innebär att alla lag ansvarar för om man vill ha kiosk och allt vi säljer går till lagkassan.
Vi har nu köpt in dricka, kaffe & kexchoklad. Detta finns i en kasse i vårt bollföråd tillsammans med muggar och skyltar.
Varje hemmamatch ska en förälder ansvara för kiosken sätta på kaffe, öppna "lilla utekiosken" samt ta med kakor och mjölk till den dagen.
Vi kommer att meddela vilken förälder som har ansvar för kommande hemmamatch och om man inte kan får man själv byta med någon annan.
Denna helgen har vi 2 matcher och vi behöver 2 frivilliga just denna vecka 1 till lördag och 1 till söndag.
Vem vill börja??
Rutiner för kiosk
* öppna lillkiosken (be om nyckel av tränarna på plats)
*ställa ut dricka mm från bollförådet
*sätt på kaffe (inne i klubbhuset, termosar finns där)
*ta med fikabröd och mjölk själv
*efter match stäng kiosken och ställ i ordning.
Meddela Sara om ngt börjar ta slut
| Ledarträff Ungdomsfotbollen | 11 okt, 18:00 |
Vi kan ta söndagen
RapporteraRapportera
Tack Annika för att ni ställer upp då har ni gjort ert för i år 🙏
RapporteraRapportera
Vi tar lördagen
RapporteraRapportera
Tack snälla emelie för att ni ställer upp 🙏
RapporteraRapportera