Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hammarö HC Team -10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hammarö HC Team -10.
Team -10
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu har vi fått våra första träningstider och det kommer skickas ut kallelser som vanligt som vi ber er besvara så vi ledare kan planera så bra träningar som möjligt.
Då andra aktiviteter är i full gång gäller som vanligt Samsyn då det finns risk för krockar vad gäller träning och matcher i övergången mellan säsongerna.
Lite saker att tänka på
- De bygger om huvudentrén till ishallen så ingång sker nu vid sexans omklädningsrum (på långsidan förbi skottrampen) tills dess att de byggt klart.
- Det finns möjlighet att lämna utrustningen i förrådet (i de nya backarna) på måndag kväll mellan 18.00-20.00 då materialare och ledare finns på plats för att visa barnen deras back samt plats. (Kom ihåg att swisha 250 kr för backen till lagkontot på swishnr 123 342 26 49. Märk inbetalningen med spelarens namn)
- Viktigt är att man stannar hemma om man är sjuk! Även vid lindriga symptom för att vi ska minska smittspridningen av Covid-19.
- Då vi är många spelare och ledare i laget så får föräldrar och syskon inte befinna sig i närheten av omklädningsrummen där det blir trångt så vi kan ta vårt ansvar i att minska smittspridningen.
Välkomna till säsongen 20/21!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera