Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hamburgsunds IF Pojkar -06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hamburgsunds IF Pojkar -06.
Pojkar -06
Följ oss för uppdateringar
Hej vi tänkte skriva en liten förklaring till hur vi tänkte när vi tog ut lagen till Burger king cup!
Om någon har tagit illa upp pga att det såg ut som en toppning av laget så var det inte vår mening att det skulle bli så.
Vi tänkte att dom som hade mest träningsnärvaro och som vi alltid brukar sära på för att fördela jämna lag skulle få lov att spela ihop någon gång!
Det började lite tråkigt med 2 förluster för lag 2 och det var några hängiga huvuden bland några killar så efter lite inspirationssnack om att ingenting är omöjligt bara man kämpar på så gick man ut OCH som man kämpade ;)
Det slutade med 2 oavgjorda och man höll till och med på att vinna en match!
Så nu till Askengren Cup kommer vi försöka fördela lagen lika så gott det går!
Ses på torsdag med gott humör!
OBS..Söndag 26/2 börjar vi med utomhusträning på Kornhagen kl 16.30 ombytta och klara på Kornhagen! MVH Tränarna
Så bra at dere belyser lørdagen, det såg litt merkelig ut. Bra at dere tenker framover nå, og å få fotballen ut i sitt rette element-UTE:) stå på videre alle mann!
RapporteraRapportera