Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hälsö BK Futsal
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hälsö BK Futsal.
Futsal
Följ oss för uppdateringar
Som vi tidigare pratat om kommer vi genomföra ett uppladdningsläger inför Sverigecupen på Rörö och Hälsö.
Datum och tider:
Måndagen den 28 juli tar vi färjan 9.15 från Burö till Rörö.
Framme Rörö 9.45. Träning 10.30-12.00.
Lunch 12.00-13.30. Agneta och Gretel hjälper till med matlagningen. Vid fint väder grillar vi och äter ute nere i Röröhamna, vid regn går vi in i Götes fiskebod.
Träning igen 15.00-16.30.
Efter träningen och om vädret tillåter blir det lite andra aktiviteter som tex beachvolleyboll, brännboll och givetvis bad. Glöm inte badkläder alltså!
Tisdagen 29 juli och onsdagen 30 juli är det Stuvöbacke som gäller.
Tiderna ännu inte helt spikade men ungefär samma som dagen innan på Rörö.
Vi återkommer om detta.
Utöver de "vanliga" träningarna blir det teori och lite kostlära.
Andra aktiviteter utlovas också!
Det är obligatorisk närvaro som gäller för samtliga spelare (några är borta av olika anledningar det vet vi). Dessutom är föräldrar och syskon hjärtligt välkomna att deltaga i några av de övriga aktiviteterna! Hoppas att många av er har lust och möjlighet att komma!
P.s nyinsatt träning på Stuvöbacke onsdagen den 23 juli kl 10-12.00.
Vi ses!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera