Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hagunda IF Friidrottssektionen
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hagunda IF Friidrottssektionen.
Friidrottssektionen
Följ oss för uppdateringar
Inbjudan KM Arena Inomhus den 9 och 16 december 2015
Åldersklasser:
P/F 09-yngre
P/F 07/08
P/F 05/06
P/F 03/04
Eftersom det inte är så många i vissa klasser kommer några klasser tävla samtidigt på respektive gren men resultatet räknas i respektive klass.
Grenar: Höjd, kula, stillastående längd och löpning 400m.
Klubbmästerskapen är en mångkamp och placeringen räknas i varje gren till en sammanlagd klubbmästare i varje åldersklass. Medalj till alla fullföljande deltagare.
Obs! Tävlingen startar kl:17.15 vilket betyder var ombytta, uppvärmda och på plats då. Gymnastiksalen är öppen från 17:00.
Onsdag 9 dec Höjd, Kula
Onsdag 16 dec Stillastående längd, Löpning 400m
Gemensam prisutdelning
Fika till alla, även syskon och föräldrar.
Vi vill och hoppas såklart att alla är med och tävlar men för att underlätta planeringen så vill vi ha anmälan senast 29/11 till nordvarg@hotmail.com.
Om någon har problem att komma båda dagarna så meddela det så löser vi så ni kan göra alla grenar vid ena tillfället eller på någon träning.
Prisutdelning:
• KM-arena inomhus
• Terrängserien 2015 (minst 3 lopp totalt varav något på både höst och vår).
• Ungdomsmärket
Vi ser gärna mycket publik som hejar på de tävlande.
Välkomna!
Hagunda IF Friidrott.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera