Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Haga F-08/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Haga F-08/09.
F-08/09
Följ oss för uppdateringar
Hej på er
Nu snart är säsongen igång.
Spelschemat har nu kommit ut som förslag.
Vi är många lag inom Haga som ska samsas om planerna. Men det är inga lag som tränar på C-plan på tisdagar, så vi har fått de flesta av våra hemmamatcher inbokade tisdagar kl 18:30. Det är ju positivt så att man kan resa iväg på helger, bortamatcherna kommer nog oftast bli helgtider, så då har vi ju minst varannan helg fri.
MEN, om det är så att många av tjejerna har andra aktiviteter på tisdagar så blir det ju olyckligt, vi är ju en alldeles för tunn trupp (så som alltid försök få med kompisar) så om några är borta går det ju inte att spela matcher på tisdagar.
Så vi vill att ni skriver en kommentar nedan (eller hör av er på något sätt) ifall er dotter kan vara med och spela match på tisdagar eller inte.
de datum som nu är prel.bokade är
1 maj (röd dag)
15 maj
29 maj
5 juni
14 aug
28 aug
Ni MÅSTE svara senast på söndag 8 april i samband med vår träningsmatch, sedan är det för sent att flytta speltiden. Så skriv en kommentar nedan (helst), alt så pratar vi när vi ses på Råslätt på söndag.
Om ni inte kan på tisdagar, så kan vi flytta till fredag kväll, det kan finnas någon tid på en lördag, så svara gärna vilket av dessa ni föredrar.
Glöm nu inte att anmäla er till träningsmatchen 8 april, vi är 8 st, men vi skulle ju behöva iallafall 2 ytterligare. svara så snart som möjligt, men senast på onsdag 4 april, så att vi har möjlighet att bjuda in yngre spelare.
Glöm inte heller att anmäla er dotter till GIFF cupen 28-29 april, sista anmälan söndag 15 april, så att vi därefter har möjlighet att bjuda in yngre. Om det är så att hon funderar på att sluta, så skulle vi önska att hon testar att spela match innan hon tar beslutet, passa då på att häng med på cupen som vi tog ett gemensamt beslut förra året att anmäla oss till. 7 spelare än så länge som är med (blir ju svårt att spela då ...)
Vi skulle uppskatta att alla skriver en kommentar eller på något sätt hör av sig, så att vi vet att alla har läst denna info.
Tack för er snabba hjälp.
/Ledarna
Hanna kan vara med och spela matcher på tisdagar.
RapporteraRapportera
Tilly kan vara med på tisdagar
RapporteraRapportera
Isa kan vara med på tisdagar
RapporteraRapportera
Tilde kan inte tisdagen den 1 maj annars kan hon nog de flesta.
RapporteraRapportera
Vi hoppas att 1 maj flyttas 😉 Just nu känns det ju inte som att gräset går att spela på så tidigt.... det låter lovande Mao 👍
RapporteraRapportera