Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gustavsbergs IF Handboll F-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gustavsbergs IF Handboll F-2013.
F-2013
Följ oss för uppdateringar
Som tidigare informerat är 29-30 vår helg att bemanna caféerna. Vi har lite tur att det inte är matcher i Ekvallen på söndagen, så vi behöver bara bemanna lördagen 29/11.
Se bifogad bild för schema. Kan man inte allokerad tid, så ansvara man själv för att byta med någon. Om det inte går, återkom till mig så får ni telnr till tonåringar som kan stå (de tar 100kr/h). Obs att barn får vara med i caféet, men det måste vara minst två vuxna (över 15 år) på plats.
Nyheter för i år:
Vi får inte längre sälja hembakat, utan det är bara artiklarna på plats som får säljas. Ekvallen har fått ny säkerhetsdörr till caféet pga många inbrott. Finns bara begränsat antal blippar, därmed kommer ansvariga (i fetstil i schemat) behöva koordinera med Charlotte för hämtning/lämning av blippar när det närmar sig. Det är samma blipp till Charlottendal. Blipparna ska inte lämnas i cafeet.
Som tidigare är det Ingarö som har caféet efter oss i Charlottendal, därmed viktigt att ta undan alla varor, och ta med panten efteråt (panta på Ekobacken och donera till klubben) – samt säkerställ att det är Gurras swishQRkoder som ligger framme under dagen.
| Mys och teori | 7 nov, 18:00 |
| Skuru IK (borta) | 9 nov, 15:10 |
| IFK Tumba HK (borta) | 9 nov, 16:50 |
| Träning | 11 nov, 16:05 |
| Träning | 12 nov, 16:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera