Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Grästorps IK Team 12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Grästorps IK Team 12.
Team 12
Följ oss för uppdateringar
Föreningen har gått ut med nya direktiv som är bifogat.
Det som sticker ut är att det endast får vara 8 föräldrar inne i arenan. Ledare räknas ej dit.
Då vi är 11 spelare och 4 av dom är ledarnas barn så klarar vi av att varje spelare kan köra sitt barn till träningen och stanna. Detta gäller söndagar.
Men på onsdagar så har vi delad tid med Team 11 och därmed så har vi endast tillåtelse att ha 4 föräldrar på plats per lag. I det läget får vi försöka att samåka eller möjligen om man hjälps åt genom att en kör dit och en hämtar. Vi är några ledare från Vara så vi kan ta med oss grabbarna från Vara. Om Vara-grabbarna åker med oss så kommer de från andra ställen kunna åka dit och stanna kvar.
Viktigt är att när man är där så får man inte gå in i spelargången eller omklädningsrum. Ni får alltså endast lämna barnen vid spelaringången. Där hjäper vi ledare dom på med utrusting.
Därefter får ni gå in vid ingången på gaveln vid kiosken och sätta sig på publikplats. Givetvis med avstånd till varandra.
Det är även bestämt att det inte blir några matcher året ut. Efter årsskiftet kommer ett nytt beslut att tas.
Hör av er om ni har några frågor.
/Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera