Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gökstens BK F-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gökstens BK F-16.
F-16
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi närmar oss slutet på säsongen, nedan har ni planeringen för mars-maj
Mars
Irstablixten 27-28, matcherna spelas i ABB Arena Syd. Matchtiderna för söndagen kommer när matcherna på lördagen är klara.
Lag 1
Asta, Astrid, Ellen, Li, Olivia, Stina
Lördag
Samling 07:30 i ABB Arena Syd, plan 7
Matcher:
08:00 Rimbo HK Rosalgen, plan 7
10:05 HK Cliff 1, plan 8
12:10 VästeråsIrsta HF Blå, plan 9
Lag 2
Anna, Evve, Hilma, Tilde, Lily, Stella N, Stella L
Lördag
Samling 09:10 i ABB Arena Syd, plan 8
Matcher:
09:40 IK Bolton 2, plan 8
11:45 Uppsala HK, plan 8
13:00 Ekerö AIK 2, plan 7
Vi har möjlighet att låna spelare mellan lagen om vi behöver.
Sportlotten
I torsdags delade vi ut lotter till de spelare som var på träningen. Sportlotten ersätter försäljningen av påskbingolotterna som föreningen haft tidigare. Mer information om sportlotten har skickats ut via mail.
Varje spelare får 10 lotter att sälja, önskas fler är det bara att säga till.
Inbetalning sker till lagkontot senast 12/4
April
Vi tar ledigt under påsklovet (v.15)
Sedan från v.16 och framåt tränar vi 1 dag i veckan
Torsdag 16/4
Torsdag: 23/4
Tisdag: 28/4
Maj
I maj kommer vi träna utomhus på sand (Krusgården, Torshälla) eller på gräs (plan bakom Ellfolk Arena alterantivt på Krusgården)
I maj har vi lite större möjlighet att välja träningsdag/ tid. Så meddela gärna om tjejerna har andra aktiviteter (fotboll etc) så försöker vi anpassa träningstiden så att så många som möjligt kan vara med.
Järnvägen cup 30-31 maj
Mer information kommer närmare
Föreningsavslutning
Uppdaterar här samt i kalendern med med datum och tid när det är bestämt
Efter det väntar sommaruppehåll från handbollen.
Och vi startar igång igen i augusti :)
Tilde kommer vara på plats senast 7:45 på fredag för hennes syster har samling då. Så om det behövs en tjej på bänken är hon tillgänglig ☺
RapporteraRapportera
Det är många tjejer som spelar fotboll i Hällby, men det är ännu inte klart vilka dagar det blir. Hör av mig när det är klart.
RapporteraRapportera
…på lördagen menar jag 😅
RapporteraRapportera
Nova har annan aktivitet måndagar så gärna inte träningar då i maj.
RapporteraRapportera
Godmorgon. Tyvärr kan Eve inte delta i turneringen. Hon är sjuk och mådde illa hela natten. 😔
RapporteraRapportera
Godmorgon, vad tråkigt! Då får hon krya på sig!
RapporteraRapportera
Tnis fotbollstider är inte heller klara men återkommer när vi vet. Hilma kan inte träna torsdagar pga annan aktivitet då.
RapporteraRapportera
Hällbys fotbollstjejer (tror det är 7 som dubblar) kommer önska fotbollsträning måndag + onsdag då handbollen är tisdag +torsdag. Vi får besked 14 april om vi får de önskade dagarna.
RapporteraRapportera