Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Glanshammars IF Friidrott 14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Glanshammars IF Friidrott 14.
Friidrott 14
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer viktig information inför Econ Games i Västerås 10 maj:
Samling vid Ica Glansen 07.25. Vi får plats i Lovisas och Heléns bil så ni föräldrar behöver inte skjutsa (om ni inte jättegärna vill följa med).
Första starten börjar 09.30 och sista går av stapeln 15.05, vi avslutar med stafetten. Efter det samlar vi ihop oss och rullar hemåt.
Vi önskar att alla barn har med sig en matlåda till lunch, exempelvis pastasallad eller dylikt. Även viktigt att ha med sig frukt/mellanmål som kan hjälpa till att fylla på med energi mellan grenarna. Och så klart en vattenflaska. Det kommer att finnas en kiosk på plats, endast swishbetalning.
Kläder efter väder. Tänk gärna lager på lager, tråkigt att behöva frysa/svettas. Vid soligt väder önskar vi att man är insmord med solskyddsfaktor ordentligt direkt på morgonen.
Hör gärna av er om ni undrar något. Vi ser fram emot en härlig dag tillsammans med våra aktiva!
Hälsningar
Ledarna
| Träning | 3 jun, 18:00 |
| Friidrott for fun | 15 jun, 17:30 |
| Friidrott for fun | 16 jun, 17:30 |
| Friidrott for fun | 17 jun, 17:30 |
Tack till er ledare idag! Fick hem en nöjd, stolt och trött GIF:are. Fint paketerat av er med samåkning och allt engagemang på plats.
RapporteraRapportera
Vi hade en toppendag igår. Vi är så stolta över barnen. Vi är tacksamma för förtroendet att vi fick åka iväg med dem själva, något som vi gärna gör om fler gånger! Vi hejade på varandra, stöttade varandra, slog massor av PB, hjälptes åt när nerverna slog till och i stafetten var lagandan på topp!
RapporteraRapportera
Instämmer med Robert, stort tack till er ledare för en fin dag! Han var mycket nöjd med dagen här hemma
RapporteraRapportera
Mycket nöjd tjej efter dagen! Bra häng och spännande tävling👍
RapporteraSå hlad för ert engagemang!
Rapportera
Tack för dagen! Arvid tyckte det var jättekul! Bra med samåkning också för gruppandan. ☺
RapporteraRapportera