Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gimo RK
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gimo RK.
Gimo Ridklubb - Årets förening 2022
Följ oss för uppdateringar
Återkoppling gällande igenridningarna för de inställda lektionerna i våras
Du som i våras blev erbjuden dagridläger eller privatlektioner som ersättning för de tillfällen vi behövde ställa in i slutet av terminen. Vi ber om ursäkt för att återkopplingen dröjt. Det är för att vi försökt få till de utlovade dagridlägrena men tyvärr har det inte varit möjligt då vi har en helt ny personalstyrka på plats som har bett om att få tid att komma in i rutinerna och lära känna verksamheten, hästarna och varandra.
Vi erbjuder nu er att komma på drop in ridning under den här hösten.
Det finns möjlighet för detta på måndagar och på torsdagar.
Då har vi grupper på olika nivåer. Hör av dig senast dagen innan via mailen så hjälper instruktörerna dig till rätta.
Du kan fortfarande också boka privatlektion som ersättning. Du får 2 privatlektioner eller 3 drop in-lektioner för de tre inställda tillfällena.
Vi har ett roligt övernattningsläger för barn och ungdomar den 26-27/10.
Om man vill vara med på denna så kan man också använda ett av sina igenridningstillfällen till det. Läs mer om lägret i länken Där står också hur du anmäler dig.
Ni som önskade återbetalning
Ni som angav i våras att ni ville få pengarna tillbaka får i dagarna sin utbetalning. Om du fortfarande inte fått din betalning den 21/10 så hör av dig till kassören. .
Tack för ert tålamod!
/styrelsen
gm
| Jullovskul 9:00-12:00 | 2 jan, 09:00 |
| Äga häst för en dag | 5 jan, 09:00 |
| Trailhäng med EXCA | 11 jan, 13:00 |
| Uppsala läns kaninhopparna | 17 jan, 08:00 |
| Grönt kort kurs | 17 jan, 10:00 |