Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Getinge IF P 2016-2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Getinge IF P 2016-2017.
P 2016-2017
Följ oss för uppdateringar
Nästa lördag, den 16 november, är det dags för pojkarna födda 2016 att spela Bendt Bil Cup. Det är fortfarande tre som inte besvarat om de kan vara med eller inte, så gå gärna in och gör detta så vi vet hur många vi blir, jag har förlängt anmälningstiden. Lördagen efter, den 23 november, är det pojkarna födda 2017 tur att spela.
Vi har ännu inte fått reda på vilka tider som gäller, anmälningstiden går ut den 13/11 så antagligen läggs det ut därefter. Jag meddelar så snart vi vet.
Cupen spelas i Kombi-hallen i Halmstad. Varje match är 12 minuter lång och vi kommer spela minst 3 matcher. Matcher na spelas på konstgräs så fotbollsskor med dubbar är att föredra, alla MÅSTE ha benskydd på sig! Matchställ till samtliga tar vi med oss ⚽
| Träning | 10 jun, 17:15 |
| Träning | 17 jun, 17:15 |
| Träning | 24 jun, 17:15 |
| Träning | 1 jul, 17:15 |
| Bollhämtare och kiosk seniormatch | 23 aug, 12:30 |
| 28 maj | VM-tips med Getinge IF! |
| 3 maj | Anmälan till Sommarlovsfotboll 2026 |
| 28 apr | FÖRENINGSDAG & DERBYFEST! |
Tack för info. 👍
RapporteraRapportera