Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gagnefs IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gagnefs IF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Kort sammanfattning på matchen som följer.
En stabil insats av alla 16!! som fick speltid i dagens 1-0 seger mot Sågmyra i den tidiga seriefinalen. Målskytt Tobias Kallur på snyggt inspel från Måns Ullman där kan man snacka om förenings samarbete.
Det var glädjande att se att vi försökte spela fotboll efter marken trots att planen inte inbjöd till denna typ av spel.
Toppar i dagens match var Blanken i mål som gjorde en riktigt snygg benparad i mitten av andra halvlek på ett friläge samt Mittlåset och Måns på högerbacken.
Skall poängtera att INGEN gjorde bort sig utan att alla gjorde det bra, dessutom riktigt roligt att se de unga spelarna från Insjön Marcus och Johan som verkligen tog för sig med den äran.
Nu fortsätter vi den inslagna vägen med att göra mål i varje match och dessutom hålla nollan.
Coach Peter
| Träning | 2 jun, 18:45 |
| Träning | 4 jun, 18:45 |
| Hälsinggårdens AIK (hemma) | 5 jun, 19:00 |
| Träning | 9 jun, 18:45 |
| Vansbro AIK FK (borta) | 10 jun, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera