Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Grossbol-Skived AIF 86 Flickor 11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Grossbol-Skived AIF 86 Flickor 11.
Flickor 11
Följ oss för uppdateringar
🏑 Spontankväll i hallen – precis som innebandy ska vara! 🏑 Tisdag 14/7 17.30-19 i lärcenter
Ibland behöver inte allt handla om träningsplanering, taktik eller resultat. Ibland räcker det med en boll, några klubbor och ett gäng härliga människor som tycker om att spela innebandy.
Därför vill vi bjuda in spelarna i Div 2, JAS och DJ till en kväll där gemenskapen står i centrum. Vi blandar lagen, spelar tillsammans, hittar på några roliga tävlingar och framför allt har vi kul.
Det här är en kväll utan prestige. Ingen behöver bevisa något. Vi är där för att lära känna varandra bättre, stärka sammanhållningen mellan lagen och skapa minnen tillsammans inför säsongen.
Ta gärna med föräldrar, syskon, pojkvän, flickvän eller någon annan i familjen. De är varmt välkomna att spela med oss eller bara komma förbi och umgås. Föreningslivet blir som allra bäst när vi gör saker tillsammans – både på och utanför planen.
Jag tror att en stark gemenskap skapar starka lag. Och ibland börjar den med något så enkelt som en spontan kväll i hallen.
Hoppas vi ses – nu fyller vi hallen med glädje, skratt och kärlek till sporten! 🩷🤍🩷🏑
| Träning | 14 jul, 17:30 |
| 16 jun | Årets styrelse |
| 5 jun | Rekord |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera